Pandemia mu niestraszna, ksiądz dostarczył parafianom koperty na pieniądze i organizuje kolędę

Ksiądz
0 0

W dobie pandemii koronawirusa raczej nikt nie spodziewał się, że można brać pod uwagę zorganizowanie „tradycyjnej” kolędy, podczas której duchowni wraz z ministrantami odwiedzają wiernych w domach.

Nie tylko parafianie, ale i internauci są wzburzeni decyzją, jaką podjął proboszcz z Witoszowa Dolnego. Jak informuje WP, w najbliższą sobotę zacznie kolędę.

Ksiądz będzie chodzić po kolędzie w środku pandemii

Duchowny postanowił zorganizować kolędę w jej tradycyjnej formie – będzie odwiedzał parafian w domach. Dostali już od niego listy, w których znajdowały się dwie koperty na pieniądze.

Proboszcz Jarosław Lipniak z parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Witoszowie Dolnym niedaleko Świdnicy nie zamierza zmieniać corocznej tradycji – już 28 listopada zacznie odwiedzać wiernych w ramach „wizyt duszpasterskich”.

Wierni dowiedzieli się o tym w liście, który do nich przesłał. Ksiądz dołączył doń dwie koperty – w jednej wierni mają umieścić datki na „ofiarę kolędową”, a w drugiej – na „prace budowlane”.

– W normalnej sytuacji nie byłoby problemu, ale w świetle epidemii na szali stawia się potencjalny konflikt z proboszczem albo zdrowie parafian, w imię czego? – zastanawia się parafianin. Ksiądz skwitował to krótko: „kto nie chce, nie musi księdza przyjmować”.

Póki co wciąż jeszcze nie wiadomo, jak będą wyglądać – i czy w ogóle będą organizowane – kolędy w większości polskich parafii. Niektóre ogłosiły, że w tym roku nie ma mowy o wizytach księży w domach wiernych, jednak episkopat w żaden sposób nie zakazał organizacji wizyt duszpasterskich, nie ma także obostrzeń, które by ich zakazywały.

Pandemia mu niestraszna, ksiądz dostarczył parafianom koperty na pieniądze i organizuje kolędę

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry