Telewizja Polska dumnie zapowiada nowy kanał, TVP World. Ma przedstawiać rzetelne wiadomości po angielsku

TVP
0 0

Telewizja Polska ogłosiła już uruchomienie nowego projektu. Od 2021 roku najnowsze wiadomości zamierza emitować także… po angielsku.

TVP bierze się za tworzenie anglojęzycznego kanału

Portal Donald podaje, że planuje się utworzenie kanału, który dostał roboczą nazwę TVP World. Nad wszystkim czuwa Mateusz Matyszkowicz, jeden z członków zarządu Telewizji Polskiej.

– Nie ma tylko na razie pewności, czy kanał będzie nazywał się „TVP World”, to robocza nazwa. Istnieje ogromna luka w dotarciu z polskim przekazem do tych Polaków, którzy żyją za granicą, czują związek z krajem, ale nie mówią już w języku polskim. Chcą przy tym wiedzieć, jaka jest polska perspektywa na pewne kluczowe sprawy. Dla nich dotychczasowa oferta jest niewystarczająca, nasz nowy kanał będzie więc w naturalny, a przy tym niezwykle profesjonalny sposób uzupełniał tę lukę – tłumaczy Jacek Kurski.

Planem jest stworzenie kanału informacyjnego, który będzie informował o najnowszych wydarzeniach z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej przez całą dobę – cały czas po angielsku.

– Będziemy bardziej szczegółowo opowiadać światu, w języku najbardziej dzisiaj w świecie uniwersalnym, co się dzieje w całym regionie, nie tylko w Polsce, ale w całym regionie. Myślę, że jesteśmy lepszymi specjalistami od rozumienia tego, co się dzieje w regionie od wielu innych narodów europejskich – poinformował Jarosław Sellin z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie wystartuje TVP World. Pewne jest natomiast, że zastąpi Poland IN, czyli streaming wiadomości w internecie, który trwa od listopada 2018.

Telewizja Polska dumnie zapowiada nowy kanał, TVP World. Ma przedstawiać rzetelne wiadomości po angielsku

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry