Zbigniew Ziobro nawołuje, by „nie być miękiszonem” w negocjachach z UE, a Morawiecki zapewnia, że jest „twardy”

Zbigniew Ziobro
0 0

Przypomnijmy: w listopadzie pojawiła się propozycja Parlamentu Europejskiego i prezydencji niemieckiej, by pieniądze dla państw członkowskich UE były powiązane z praworządnością. Przeciw oferowanemu pomysłowi postawiły się dwa państwa, Polska oraz Węgry.

Zbigniew Ziobro potępia „miękiszonów”

Podczas środowej konferencji prasowej Zbigniew Ziobro skomentował negocjacje z Unią Europejską.

– Polacy w większości są dużo bardziej roztropni i odważni niż lewicowo-liberalne elity, które forsują Polakom, że użycie weta jest czymś złym. Polacy nie dadzą sobie wmówić, że czarne jest białe. W negocjacjach nie można być miękiszonem, trzeba być twardym. Trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski – tłumaczył.

Portal Donald zauważa, że o komentarz poproszono również premiera Mateusza Morawieckiego. Reporterzy spytali, czy uważa, że słowa o „miękiszonie” kierowane były do niego, a jeśli tak, to jak chce dalej pracować ze Zbigniewem Ziobrą.

– Wyobrażam sobie tę współpracę bardzo dobrze, znakomicie, tak, jak do tej pory. Nie mam z tym żadnych problemów. Każdy zajmuje się różnymi obszarami, bardzo ważnymi dla życia społecznego, życia gospodarczego – odpowiedział wymijająco Morawiecki.

– Negocjacje prowadzimy w sposób zasadniczy, twardy. Jestem bardzo mocno zbudowany tym, że mamy bardzo dobre relacje z kilkoma partnerami w Unii Europejskiej, w szczególności z bardzo podobnie myślącymi Węgrami i Słowenią, ale również z innymi państwami Unii Europejskiej – przekonywał.

Zbigniew Ziobro nawołuje, by „nie być miękiszonem” w negocjachach z UE, a Morawiecki zapewnia, że jest „twardy”

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry