Ile osób będzie mogło być obecnych na kolacji wigilijnej? Nowe rozporządzenie

Święta Bożego Narodzenia
0 0

Wygląda na to, że jest już odpowiedź na pytanie, jak będą wyglądać tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Został do nich niespełna miesiąc, tymczasem w Dzienniku Ustaw znalazło się rozporządzenie z najnowszymi regulacjami.

Boże Narodzenie 2020 – jak je spędzimy?

Z pewnością nie będą to zwykłe święta. W rozporządzeniu przedstawiono zasady, które będą obowiązywać podczas świąt. Jak podaje portal Donald, zgodnie z jego treścią możliwe będzie spotkanie się przy stole z 5 osobami spoza grona domowników.

– Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii – ogłosił Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zorganizowanej 21 października.

Tuż po konferencji w sieci pojawiła się tabela przedstawiająca wytyczne obowiązujące do 27 grudnia, według których we wszelkich spotkaniach będzie mogło wziąć udział do 5 osób.

W czwartek nowe założenia znalazły się w Dzienniku Ustaw. Polacy dowiedzieli się wówczas, że 5 osób to limit gości spoza gospodarstwa domowego.

„Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania innych niż określone w ust. 1 zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem: 1) spotkań lub zebrań służbowych i zawodowych; 2) imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie; do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej imprezę lub spotkanie oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących lub gospodarujących” – brzmi zapis.

Ile osób będzie mogło być obecnych na kolacji wigilijnej? Nowe rozporządzenie

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry