0 0 lang="pl-PL"> Ile osób będzie mogło być obecnych na kolacji wigilijnej? Nowe rozporządzenie - Syndrom sztokholmski
Site icon Syndrom sztokholmski

Ile osób będzie mogło być obecnych na kolacji wigilijnej? Nowe rozporządzenie

Święta Bożego Narodzenia

Wygląda na to, że jest już odpowiedź na pytanie, jak będą wyglądać tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Został do nich niespełna miesiąc, tymczasem w Dzienniku Ustaw znalazło się rozporządzenie z najnowszymi regulacjami.

Boże Narodzenie 2020 – jak je spędzimy?

Z pewnością nie będą to zwykłe święta. W rozporządzeniu przedstawiono zasady, które będą obowiązywać podczas świąt. Jak podaje portal Donald, zgodnie z jego treścią możliwe będzie spotkanie się przy stole z 5 osobami spoza grona domowników.

– Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii – ogłosił Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zorganizowanej 21 października.

Tuż po konferencji w sieci pojawiła się tabela przedstawiająca wytyczne obowiązujące do 27 grudnia, według których we wszelkich spotkaniach będzie mogło wziąć udział do 5 osób.

W czwartek nowe założenia znalazły się w Dzienniku Ustaw. Polacy dowiedzieli się wówczas, że 5 osób to limit gości spoza gospodarstwa domowego.

„Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania innych niż określone w ust. 1 zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem: 1) spotkań lub zebrań służbowych i zawodowych; 2) imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie; do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej imprezę lub spotkanie oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących lub gospodarujących” – brzmi zapis.

Ile osób będzie mogło być obecnych na kolacji wigilijnej? Nowe rozporządzenie
Exit mobile version