To koniec ery zakupów z AliExpress i sprowadzania tanich rzeczy z Chin?

Paczki z AliExpress
0 0

Większość z nas przyzwyczaiła się do faktu, że produkty zamawiane z chińskich platform zakupowych są przeważnie o wiele tańsze niż w Polsce – po pierwsze ze względu na fakt, że w procesie sprzedażowym nie uczestniczy pośrednik, a po drugie – gdyż zazwyczaj nie trzeba uiszczać opłat celnych. Czyżby nachodził koniec tej sielanki?

Zakupy z Chin już nie będą tak tanie?

WP zauważa, że 1 lipca 2021 roku w życie mają wejść ważne zmiany dotyczące podatku VAT, które uregulują kwestie podatków w handlu elektronicznym. Nazwą wspomnianych regulacji jest „pakiet VAT e-commerce”.

– Pakiet e-commerce wprowadzający jednolite przepisy umożliwi uniknięcie nadmiernych formalności, a także pozamyka furtki, pozwalające omijać przepisy podatkowe – poinformował wiceminister finansów, Jan Sarnowski.

Skąd ta zmiana przepisów? Ma ona za zadanie uregulować kwestię internetowych zakupów. Aktualnie otrzymujemy towar od sprzedawców, którzy nie są zarejestrowani w Europie, przez co nie opłacają tutejszych podatków. Zakupy z chińskich źródeł powodują spore straty wśród pośredników, którzy muszą regularnie uiszczać m.in. VAT.

Zmiana przepisów nie ucieszy ani sprzedawców z Chin, ani kupujących. Obecnie bardzo rzadko zdarza się, że kupujący musi zapłacić cło, tymczasem teraz władze państw w całej Unii Europejskiej szykują się na taką zmianę przepisów, która sprawi, że towar będzie podlegał częstszym kontrolom, a chińskie podmioty będą musiały uiszczać właściwe dla danych krajów podatki.

To koniec ery zakupów z AliExpress i sprowadzania tanich rzeczy z Chin?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry